Zdroj: http://lickear.tlupa.com/index.php?a=43  •  Vydáno: 8.2.2010 20:11  •  Autor: Stejsky

Jak to vyjde, tak něco napíšu #3

Zdravým všechny čtenáře našeho pravidelného, „Jak to vyjde, tak něco napíšu“ plátku, který vychází pravidelně hned, jak mě něco napadne, jak už jsem nastínil v názvu.

Tak co je nového.

Undergroundová kapela Vylízaný ouško (tudíž my), vyrazila , avšak bez bicího, který stále ještě nepochopil, že kapela = budoucnost, škola = zbytečnost :), na koncertní šňůru po Evropě. Ano je to tak a co jste si jako mysleli, že necháme tenhle svět skomírat a utápět se v nicotnosti? NE, takoví my přeci nejsme. A protože jsme od přírody takoví lidumilové, řekli jsme si, někdo těm lidem musí zlepšit náladu, ukázat jim směr, takové to pomyslné světýlko, zažehnout malý plamínek štěstí . A protože jsme se pro tento úkol vlastně narodili, nebylo těžké říct si, Chlapy někdo ty lidi musí vyvést z temnoty každodenních starostí na světlo, ukázat jim směr a hlavně trochu je pobavit, co?

Stejsky prohrábnul kytaru až mu praskla Géčková struna a pokusil se o nějaké brutální sólo, které bohužel nikdo z přítomných nepoznal, brácha se zkusil přidat, ale asi po 5 vteřinách se ztratil, no a já jen doplnil, už tak úchvatný výkon o pár celkem solitně falešných tónů. No prostě balada jak má bejt. Po tom, co jsme si takhle pěkně zahráli v garáži, jsme podepsali smlouvu na první vystoupení. Naše první a zatím poslední zastávka byla v jedné nejmenované Pizzerii u Džina. Bylo to zatím naše druhé vystoupení před takovým nespočetným publikem. Řádově bych to odhadoval tak na bez mála cca, něco okolo, přibližně se ten počet mohl rovnat a snad nebudu přehánět, když řeknu, že tam mohlo být skoro 20 lidí. Ha, to je co. No nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že si Stejsky musel podvázat podvlíkačky, já se rozklepal jak ratlík a vinčénzo se málem rozbrečel nebejt jeho Sabrinky, která mu něco pošeptala, a pak si ho vzala na chvíli stranou a tam ho utěšovala, až nakonec přišel celkem pohodě, nevím, jak by to celé dopadlo. Nicméně jsme se všichni vzchopili a vydali jsme ze sebe maximum.

Na koncertě zazněly i takové hity jako Jsi tak pěkná, Letní noc, nebo dokonce i hardcorová pecka kterou jsme rozhodně neměli v plánu hrát, ale což myslím, že se líbila a tou písničkou nebyl žádný jiný hit než Láďa nosí slipy, avšak v trochu pozměněném názvu, Dáda nosí slipy. Dále jste mohli zaslechnout písničky, které se ujaly i v jiných kapelách, které je pak přezpívaly a medializovaly jako například Sametová, nebo Modrá, možná je znáte od těch méně známějších kapel, jako Žlutej pes, další kapela Lucie, která po nás přezpívala původní Náš hit Černí Andělé. Je vidět, že tyhle písničky se lidem líbí. Ale my to klukům nezazlíváme.

Váš Beran von Věneček

Fotky z této akce naleznete zde .